מהי רפואה טבעית וכיצד נוכל להרפא באמצעותה

שילוב רפואה קובנציונלית ורפואה טבעית

למדתי במסלול הרבליסט קליני במשך 4 שנים. היתרון של מסלול זה הוא קבלת ארגז כלים מלא המכיל בתוכו שלל דרכים טבעיות לטפל.

בזכות תעודת ארומתרפיה ורוקחות טבעית הקמתי את עדי טבעי עסק לקוסמטיקה ורוקחות טבעית וטבעונית. שעם הזמן השתדרג בשל הביקוש הרב והפך למותג המצליח VEGAN SENSE.

הרפואה הקונבנציונלית עוסקת במחלה ספציפית בגוף האדם. לכולנו קרה שהגענו לרופא בשל כך שלא חשנו טוב בין אם קיבלנו שפעת, אלרגיה, קלקולי קיבה, הקאות, לרוב הביקור אצל הרופא יסתיים במתן כדורים אשר פוגעים בפעילותו הטבעית והנכונה של הגוף.

הרופא ינסה לרפא את המחלה המסוימת אותה יאבחן באמצעות בדיקות שונות, ובסופו של דבר ייתן תרופה מתאימה: כדורים, אנטיביוטיקה, סטרואידים, ונוסיף על כך כמה כדורים שכבר לקחנו כדי לשכך כאב כמו אדווויל, נורופן שמחקרים הוכיחו שעלולים להיות מסוכנים בעיקר בשימוש לטווח הארוך.

הכדורים נותנים מענה לכאב לסימפטום שהרגשנו , אך בסופו של דבר הם גורמים לגוף להדחיק את המחלה ולדחוק אותה עמוק יותר לתוך הגוף, ככל שנשתמש ביותר כדורים ונדחוף את המחלה לתוך הגוף במקום לשחרר החוצה יש סיכוי טוב שבפעם הבאה היא תחזור בצורה גרועה יותר וכואבת יותר.

 

יש לזכור שכאשר אנחנו חולים ואנו חווים סימפטומים או כאב הגוף מאותת לנו שמשהו לא תקין. כאשר מדחיקים את הבעיה אנחנו רק גורמים לה להיאגר בגוף.

לכן, חשוב לטפל בדברים ברגע שהם קורים ובדרך טבעית ובריאה שלרוב היא באמצעות צמחי מרפא ותזונה מתאימה.

כמובן שיש לשלב אורך חיים בריא הכולל נשימות יום יומיות להחלפת האנרגיה בגוף, פעילות גופנית, להפחית סטרס עד כמה שאפשר :-)

 

ברפואה המשלימה מטפלים בגורם לסימפטומים ולא בסימפטום עצמו.  פעמים רבות הגעתי לרופא בעבר לקבל אנטיביוטיקה, סטרואידים,אנטי היסטמינים ולאחר תקופה מסוימת הבעיה חזרה... לכן חשוב לטפל מהשורש ולהבין מאיפה המחלה החלה.

ברפואה טבעית ישנה התייחסות לאדם השלם ולא לפתולוגיה מסוימת. היחס הוא לגוף ולנפש יחדיו. 

בתחום הרפואה המשלימה הטבעית חשוב לטפל בגוף השלם ובשורש הבעיה כדי למנוע את חזרתה בעתיד. 

 

חשוב לומר -הרפואה הקונבנציונלית תמיד תהיה כאן ותשרת אותנו בתחומיה. ובפתרונות המהירים להם בני האדם זקוקים.

 

ההמלצה לשלב בין שתי סוגי הרפואה על מנת לפתור את הסימפטום שמציק לנו. וכמובן למנוע ממנו לחזור אלינו בשנית.

אני מציעה זה לא למהר לקחת כדור בכל פעם שמרגישים חולשה או כאב, הגוף הוא מכונה מופלאה שיודעת להתמודד עצמאית ולרוב הכאב ייעלם גם ללא טיפול בכדורים.

מירוץ החיים בו אנו נמצאים משפיע מאוד על הגוף והנפש, סטרס, זיהום האוויר, הכימיקלים אשר מחדירים למזון שאנו אוכלים, מזון מתועש, טראומות מהעבר, כל זאת מחליש את גופינו. 

טיפול הטבעי מתמקד בהסרת המכשולים שמפריעים לנו, עידוד, תמיכה וחיזוק האדם לאורך תקופה ארוכה. והתאמת טיפול משלים על פי תשאול נטורופתי הרבליסטי שעובר באופן ייסודי במשך שעה-שעה וחצי על גוף האדם ומנסה להבין לעומק באילו דרכים מתאים לחזק את הגוף.

על פי הפילוסופיה הנטורופתית מחלה היא ההגנה העצמית של הגוף. כאשר תוקפת אותנו מחלה חשוב לדעת שככל הנראה יש רעלים או חוסר איזון של המערכת שנדרשים להתנקות מהגוף.

הוצאת הרעלים החוצה נקראת דה- טוקסיפיקציה. וכך הגוף מאותת לנו שהוא עמוס ברעלים, נפשית או גופנית.

 

כמה דוגמאות לסימפטומים שהרבה מאיתנו חווים:

 

בעיות עיכוליות-  עצירות, קלקולי קיבה, הקאות, טחורים, פיסורה, גזים , IBS, IBD, רמות סטרס  גבוהות  בחיים שגורמות לכך, מזון מתועש, זיהום אוויר. כל זאת ועוד נכנס לגופינו ובסופו של דבר הגוף רוצה להפריש את הרעלים שהצטברו.

כמו כן, כאבי בטן יכולים להיגרם גם כתוצאה מזיהומים שונים במערכת העיכול: דלקות מעי וקיבה, מחלות אוטואימוניות -קרוהן וקוליטיס, 

בזמן שלשול הגוף מגביר את כמות היציאות על מנת להוציא את הגורם לזיהום במערכת העיכול.

הפתרון הקל עבור רבים מאיתנו הוא לקחת כדורים למיניהם- כגון- אדוויל, אימודיום, קלבטן כדי להקל במהרה על הכאבים ולחזור במהרה לשגרה.

 

כשאנו לוקחים כדורים אנחנו בעצם הופכים את הגוף למכונה שפועלת באופן מכני ע"י כדורים. ומחלישים את "כח החיים" -היכולת הטבעית של גופינו להירפא.

 

צריך לשאוף לבחור בריפוי טבעי: ע"י שימוש בתמציות פרחי באך , צמחי מרפא אדפתוגנים ומאזנים מערכת עצבית, טכניקות הרפיה-דמיון מודרך, היפנוזה, שיאצו, רפלקסולוגיה ועוד..

 

ניתן להיעזר בשמנים ארומטיים באמצעות הכנת תערובת מתאימה לטיפול (באמצעות מריחה, הרחה, בליעה). וכמובן תזונה נכונה ומתאימה, פעילות גופנית, רוגע.

עליית חום הגוף- חום לא תמיד עולה בשל שפעת או התקררות .עלייה בחום הגוף יכולה להצביע על כך חיידקים פעילים והגוף מעלה את החום בכדי למנוע את המשך התרבות החיידקים.

כשהחום עולה החיידקים מתקשים לתפקד, והמשך היווצרותם תופסק או תופחת.

 

הצטננות\ שיעול- מתקשרים אל הריאות ומערכת הנשימה. באמצעות שיעול או נזלת אנו מפרישים את הרעלים אשר הצטברו בדרכי הנשימה.

אז אם אתם חשים חולשה, עצבות, תשישות, עצבנות, חוסר אנרגיה, חולי שחוזר שוב ושוב אל תחכו שהמחלה תתפתח.

פנו לעזרת הרפואה המשלימה על מנת לטפל במחלה, וכן למנוע את חזרתה לגופכם בעתיד.

שתפו את האפליקציה שלנו!

עקבו אחרינו ברשתות החברתיות

  • Instagram
  • Facebook Social Icon
  • YouTube Social  Icon

צרו קשר ונשמח לתת מענה

adi.vegan@gmail.com

TEL: 050-5899313

© כל הזכויות שמורות  VEGAN SENSE 2017 לקריאת תנאי השימוש באתר >>>